• Дома
More

  Мкд

  АВМУ ќе поведе постапка против 1ТВ, мајката на Боки 13 доби државна функција

  Јасминка Јовановска на оваа позиција беше назначена во петокот со гласање на седница на Собранието. Некои медиуми пренесоа дека...

  „Ден без автомобили“ во Гостивар

  Во рамките на оваа активност од 12.00 до 15.00 бил прекинат сообраќајот во центарот на градот, додека градоначалникот и...

  Маж прободен со нож | МКД.мк

  Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна...

  2019 ќе биде година на електрични возила во Македонија

  На електричните возила се гледа како на едно од решенијата за проблемот со загадениот воздух и мерките со кои...

  Mладите лекари реагираат, во тетовската болница се прима со привилегии

  Асоцијацијата на Фејсбук објавија листи од освоени бодови од стручен испит што се полага со секој јавен оглас, заедно...

  СДСМ: Наместо да тажи по Груевски, Мицкоски нека се спрема за пораз

  „Македонија го доби своето место во НАТО, а Мицкоски тажи по Груевски. Очигледно тагата по Груевски направила Мицкоски да...

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox