23 C
Skopje
Friday, August 23, 2019
Home Tags магазин

Tag: магазин

АВМУ ќе поведе постапка против 1ТВ, мајката на Боки 13 доби...

Јасминка Јовановска на оваа позиција беше назначена во петокот со гласање на седница на Собранието. Некои медиуми пренесоа дека...

„Ден без автомобили“ во Гостивар

Во рамките на оваа активност од 12.00 до 15.00 бил прекинат сообраќајот во центарот на градот, додека градоначалникот и...

Маж прободен со нож | МКД.мк

Околу 18 часот вчера во гостиварската Општа болница „Ферид Мурад“ бил донесен 35-годишниот Ф.М. од селото Падалиште, со убодна...

2019 ќе биде година на електрични возила во Македонија

На електричните возила се гледа како на едно од решенијата за проблемот со загадениот воздух и мерките со кои...

Пакета стигна до деби голот во Серија А, Пјонтек не запира,...

Милан не можеше да си дозволи кикс откако ривалите за топ четири пласман (Лацио, Рома, Интер и Аталанта) стигнаа...

Тер Штеген со чудесна интервенција ја спаси бледата Барса од пораз...

Убавата серија на Барса е завршена, шампионот на Шпанија за прв пат не постигна гол во Ла Лига по...

Mладите лекари реагираат, во тетовската болница се прима со привилегии

Асоцијацијата на Фејсбук објавија листи од освоени бодови од стручен испит што се полага со секој јавен оглас, заедно...

СДСМ: Наместо да тажи по Груевски, Мицкоски нека се спрема за...

„Македонија го доби своето место во НАТО, а Мицкоски тажи по Груевски. Очигледно тагата по Груевски направила Мицкоски да...

Берлинале: Приказната за штипјанката што скокна по крстот ја возбуди филмската...

На бројните прашања одговараа режисерката Стругар Митевска, продуцентката и актерка Лабина Митевска, актерката Зорица Нушева и сценаристката Елма Татарагиќ.Оваа...

Варди трагичар, влезе од клупата и промаши пенал, Тотнем немилосрдно го...

„Спарси“ стигнаа до четвртата победа во низа во Премиерлигата, избраниците на Покетино можеби не импресионираа против Лестер но знаеа...
- Advertisement -
loading...

Популарни

Вести