Škoda ги претстави Scala и Kamiq Monte Carlo

0
120


Чешкиот производител на автомобили Škoda ги претстави новите Monte Carlo верзии на Scala и кросоверот Kamiq.

Scala и Kamiq Monte Carlo имаат уникатен дизајн и опрема која повеќе не може да се пронајде во друга понуда.

Моделот Kamiq е збогатен со прекрасни црни детали, уникатни ознаки, и преден браник.

Scala доби црна решетка за ладилникот и поинаков дизајн на предниот браник.

Промените во внатрешноста вклучуваат спортски седишта, спортски менувач, алимуниумски педали.

Црниот кров, новите облоги на вратите и црвеното амбиентално осветлување се дел од верзија на Monte Carlo.

Двете Monte Carlo верзии имаат 1,0-литарски турбо бензин кој развива 113 коњски сили, односно 1,5-литарски турбо бензин кој испорачува 148 коњски сили. 

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here