Бидете во тек со најновите новости

Последни вести

ФОТО: Поранешната сопруга на Кајмакоски се закити со „Мис фотогеничност”

Изминатите неколку дена во домашните медиуми на големо се пишува за учеството на поранешната сопруга на поп-пејачот Даниел Кајмакоски, Кристина Димитриевска на изборот...

Рејчел од „Friends“ или логото на Tinder? Фановите го исмеваат амблемот на ЛОИ 2024

Французите синоќа го објавија официјалниот амблем на Летните олимписки игри кои во 2024 година ќе се одржат во Париз, но на фановите воопшто...

ФОТО: Албанската пејачка во провокативно издание – ден погрешен чекор покажа што носи под фустанот

Албанската пејачка направи голема грешка со фустанот кој го облекла, а папараците подготвено ја дочекаа. Рита Ора никогаш не ја криела наклонетоста кон провокативната...

5 вештини кои вашето дете ќе ги научи од лего коцките

Некој ќе каже дека се работи само за детска играчка, но експертите добро знаат дека низ игра најдобро се учат вештините кои се...

Заев со одлична вест: Платите се повеќе ќе растат

И овој месец имаме раст на просечната плата во споредба со истиот период во претходните години. Ова го напиша премиерот Зоран Заев.

Неверојатни трансформации: Како инстаграмџиите ги лажираат „пред и потоа“ фотките?

Денеска социјалните мрежи се преплавени со самопрогласени фитнес гуруа кои ќе направат сѐ за да ве убедат да ги заследите или да купите...

ФОТО: Жан Клод Ван Дам го прослави роденденот во дворецот на Драгана Митровиќ

Филмската ѕвезда Жан Клод Ван Дам својот 59. роденден го прослави во Виена, на гости кај српската фолк пејачка Драгана Мирковиќ, пишуваат српските медиуми. Драгана...

Грешки во шминкањето кои ги прават жените со зелени очи

Иако на прв поглед се чини дека со зелените очи може да искомбинирате баш сѐ, тоа сепак не е вистина. Всушност, поголемиот дел...

Земјотрес почувствуван во Штип и околината

Скопје, 22 октомври 2019 (МИА) – Земјотрес со Рихтерова магнитуда од 2,7 степени е регистриран попладнево во 13 часот и 19 минути во регионот...