Бидете во тек со најновите новости

Последни вести

Се ожени поранешното момче на Цеца и Наташа Беквалац

Се ожени Владимир Вуксановиќ (31) со згодната Латиноамериканка со која беше во врска околу една година. Парот според српските медиуми се венчал пред два...

Како изгледа есента низ светот?

Има нешто посебно во разните бои кои ни ги носи есента. Лисјата ја менуваат бојата од зелена во жолта, а сите луѓе се...

Торонто со победа ја започна одбраната на трофејот во НБА лигата

Торонто, 23 октомври 2019 (МИА) – Актуелниот НБА шампион, тимот на Торонто Репторс го совлада Њу Орлеанс со 130:122 (27:30, 29:31, 32:25, 29:31, 13:...

ФОТО: Билјана Дебарлиева прослави 25 години брак со сопругот

Македонската водителка и ТВ-презентерка, Билјана Дебарлиева, прослави 25 години брак. Нејзиниот сопруг Јован на социјалните мрежи објави нивна заедничка фотографија додека ја одбележувале годишнината...

Кинеско верување тврди дека само еден дел од телото открива какви љубовници сте

Народните верувања се одамна предмет на дебати. Додека некои луѓе целосно веруваат во нив, останатите се уверени дека станува збор за бабини деветини...

Моќта на фотошоп: Ликовите на Disney во „погрешни“ сценарија

Ликовите на Disney одиграа силна улога во животите на многу луѓе, па ни е речиси невозможно да ги замислиме во ситуации во кои...

ВИДЕО: Цеца пееше на роденденот на Врањеш и ја „излуде“ публиката – фудбалерот не се штедеше

Само што пристигнала на прославата, Светлана Цеца Ражнатовиќ ги развеселила гостите кои присуствувале на роденденот на фудбалерот Огњен Врањеш. Тој веднаш седнал во првиот...

7 навистина добри серии кои може да ги гледате на Нетфликс

Зачинете ги есенските ноќи со забавни приказни кои овие денови можете да ги најдете на Нетфликс. Во продолжение следуваат 7 ТВ серии кои...

ПСЖ вечерва може да влезе во историјата: По само 3 кола да помине група

Фудбалерите на парискиот гигант уште денеска можат да прослават пласман во осминафинлето доколку го победат Бриж, но и им се наредат коцките на...

ФОТО: Беше најубава русокоса во Холивуд – денес има 65. години и издеформирано лице од операции

Една од најпознатите холивудски актерки Ким Бесинџер своевремено била синоним за сексипил и убавина, а ја красел раскошен актерски талент и несекојдневна харизма. Бонд...

6 особини кои силните и независни жени ги сакаат кај мажите

Силните жени секогаш на прво место ги ставаат своите вредности и квалитети, па во склоп со своите вештини очекуваат одредени квалитети и од...

Три автоматски менувачи кои треба да ги одбегнете

Автоматските менувачи полека почнуваат да го земаат приматот  - стануваат сѐ попопуларни бидејќи овоможуваат повеќе да се фокусирате на патот и исто така...