Бидете во тек со најновите новости

Последни вести

Еве што значи ако имате постојано зуење во ушите

Дали некогаш сте искусиле ѕвонење, зуење или слични звуци кои другите не ги слушаат – и се запрашувате дали само го замислувате тоа?...

Розов мек капут за разбивање на есенската монотонија

Иако времето и понатаму е прекрасно како за есен, ладните температури полека но сигурно пристигнуваат, па затоа е и време да го освежиме...

Четири особини кои децата ги наследуваат од мајките

Без оглед на тоа дали бебето e копија на вас или на вашиот сопруг, науката вели дека бебето ги наследува овие особини само...

ФОТО: Пејачката објави фотографија од голите гради – за неколку часа собра 100.000 лајкови на Инстаграм

Сенидах полека, но сигурно станува вистинска сензација во регионот, а оваа млада дама е доказ дека автентиќноста и поинаквиот став и изглед секогаш...

Колку е ајварот навистина здрав? И дали зимницата е добра за вас?

Дали и вие подготвивте ајвар, како и повеќето домаќинства во Македонија? Ако ве интересира кои се предностите на сите видови зимници, особено на...

Домашно чили со мелено месо и грав

Се подготвува едноставно и имате ручек готов за помалку од еден час. Состојки: 500 гр. мелено месо Две чешниња лук Една главица кромид Лажица зачин од луто пиперче Лажица...

ФОТО: Вилијам ги победи Меган и Кејт – тие се копираа една со друга, а тој им покажа што е оригиналност

Војводите од Сасекс присуствуваа на настан во Велика Британија, а Кејт Мидлтон и принцот Вилијам на другиот крај од светот - Пакистан. Додека принцот...

Фотографии од деца кои уживаат во живот без технологија

Во последно време ретко можеме да видиме дете без некакво парче технологија во своите раце. Токму затоа и фотографиите од овој вид се...

Руската војска ќе спречува воен судир на Турција и Сирија

Воените сили на Русија почнаа да се стационираат во околината на градот Манбиџ да за спречат да дојде до судир помеѓу војските на...

Цеца ќе стане баба, нејзиниот син и снаа чекаат бебе – пејачката соопшти како се чувствува

Светлана Цеца Ражнатовиќ е пресреќна затоа што дознала дека ќе стане баба. Нејзиниот син Вељко Ражнатовиќ и неговата вереница Богдана очекуваат дете. „Среќна сум“,...

Прогласена е најубавата жена во светот!

Манекенката Бела Хадид (23) е прогласена за најубавата жена во светот, според едно ново истражување спроведено од тим научници што се бави со...

Ким Џонг Ун одјава на највисоката планина во Северна Кореја

Севернокорејскиот Врховен лидер со коњ ја искачи највисоката планина во земјата, а единствената новинска агенција во земјата се пофали со фотки од подвигот. Како...