• Дома
 • Спорт
More

  MAKEДОНИЈА ИМА ЕВРОПСКИ ШАМПИОН! Емил Павлов втор пат на врвот од европското карате!

  Македонецот Емил Павлов стигна до вториот златен медал на Европските првенства во карате, совладувајќи го денеска во финалето во Нови Сад, Италијанецот Анџело Кершченцо со резултат 3:1.

  Павлов до овој подвиг стигна преку 4 борби кои претходеа на големото финале. Нашиот шампион ги порази Доминик Имрич од Словачка, Јасин ел Атар од Холандија, Ненад Дуловиќ од Црна Гора и Калвинс Калинс од Летонија.

  Успехот на штипјанецот е вкупно трет на Европските првенства, а вторпат го освојува златниот медал.

  Македонија има нова спортска гордост и нова причина за прослава.

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Leave A Reply

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox