Instagram убавица: Аријани Селест | Кајгана

0
96


Сексапилната Аријани Селест, која важи за најпозната октагон девојка на УФЦ борбите, го привлече вниманието на јавноста уште во 2006 година.

Зад неа се освојувањето на неколку награди како онаа за најдобра ринг девојка во 2010 година (MMA Awards), како и за најзгодна УФЦ девојка (Maxim, 2010 година).

Според британскиот The Sun, Аријани пред две години го заработи и првиот милион. Покрај тоа, таа беше и Playboy зајачица, а позната е и како водителка на Overhaulin. на Instagram ја следат 3,2 милиони обожаватели.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here