• Дома
 • Технологија
More

  Google претстави две нови апликации за луѓето со петешкотии со слухот

  [ad_1]

  Google за своите Android корисници претстави две нови апликации кои ќе им помогнат во комуникацијата на луѓето со потешкотии со слухот. Едната од двете апликации може да им се најде и на останатите луѓе, без разлика за кого е наменета. Првата апликација е наречена Live Transcribe и како што укажува и самото име, истата во […]

  The post Google претстави две нови апликации за луѓето со петешкотии со слухот appeared first on Smartportal.mk.

  [ad_2]

  Source link

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox