Спорт

Ботас славеше во Јапонија: Мерцедес постави нов рекорд во Ф1

Валтери Ботас славеше на трката за Големата награда на Јапонија, откако утринава беше најбрз на патеката „Сузука“.  Финецот до...

Верувале или не, ова не е најголемиот срам кој Кил ѝ го нанел на Македонија! (ФОТО)

Без конкуренција, Вардар го одигра своето најсрамно полувреме во Лигата на шампионите и можеби најболното во Скопје воопшто во самостона Македонија. Но...

Ангеловски: Не е важно кој ни е противник, туку која е нашата цел

Македонската фудбалска репрезентација утревечерв во Варшава ќе го одигра осмиот натпревар во квалификациите за ЕП 2020. година, а противник ќе ни биде...

Фудбалерките победија за прв пат по осум и пол години

Женската фудбалска репрезентација конечно се израдува на победа во квалификациски натпревар откако предмалку во Скопје го победи Казахстан со 4:1. Откако претрпеа пораз од 3:0...

Recent Articles

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Оваа сезона на Скорпиите ќе биде најдобра за следниве 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак,...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox