• Дома
More

  Свет

  На децата им откажуваат органите, летувањето во Хрватска стана ноќна мора – сите детали за заразата

  Три возрасни лица кои биле примени во сплитскиот Клинички центар поради труење со храна се во стабилна состојба, додека симптомите кај две мали деца...

  АЛБАНИЈА САМО ШТО ГО ЗАДАДЕ HАЈГОЛEMИОТ УДAP НА КОСОВСКАТА НЕЗАВИСНОСТ: Албанија му кажа на Косово НЕ!

  Албанија за потсетување беше прва држава која ја призна независноста на Косово. Претседателот на Албанија Илир Мета, истакна дека”Албанија не може да биде дел од...

  Се шири најопасниот вирус на светот

  Преку ден некои од најопасните животни се кријат во црните длабочини на пештерите и јамите. Кога ќе падне мрак, надвор летаат лилјаците, илјадници на...

  ВИДЕО: Мајка си го фрли бебето од 9. кат па скокна по него

  Една мајка од Русија ја фрлила својата двегодишна ќерка низ прозорец од деветиот кат, а потоа и самата скокнала, а мајката и детето го...

  Исламска држава се јави и го порача она од кое сите се плашеа

  Водачот на терористичката организација Исламска држава ги повика екстремистите и следбениците да се „одмаздат“ по настаните во џамиите на Нов Зеланд. Еден од водачите на...

  Полицајците ги извадија шлемовите – Протестот заврши

  Заврши протестот во Србија, а полицајците ги извадија шлемовите. Граѓаните кои се наоѓаа пред зградата на полициската станица „29 ноември“ во Белград си заминаа вечерва...

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox