Вести

Заев со одлична вест: Платите се повеќе ќе растат

И овој месец имаме раст на просечната плата во споредба со истиот период во претходните години. Ова го напиша премиерот Зоран Заев.

Прес Центар: Зад „Ел Чека“, „Ла верита“ и останатите странски машинерии се кријат Груевски, Мијалков и Камчев?!

Дали почетокот на т.н „ОБНОВА“ е странска добро припремана организација под диригентска палка на бегалецот Груевски во кои главни ликови се Мијалков, Камчев и двајцата...

ЗАЕВ: СИТЕ ОПЦИИ БЕА ВО МОЈАТА ГЛАВА, ЌЕ ГО ПОЧИТУВАМ ПРОПИШАНОТО ЗА ПРЖИНСКАТА ВЛАДА

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека размислувал и да поднесе оставка откако вчера не беше донесена одлука за датум за почеток на...

ПРЕДЛОГОТ НА ЗАЕВ ЗА БРЗИ ИЗБОРИ НЕ Е ИЗНЕНАДУВАЊЕ ЗА АНАЛИТИЧАРИТЕ

Одлуката за предвремени парламентарни избори која денеска ја соопшти премиерот Заев не ја изненади експертската јавност во земјата. Црвеното светло кое Франција...

Recent Articles

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Stay on op - Ge the daily news in your inbox