„Apollo 13: Home Safe“ – документарец за „успешниот неуспех“

0
30


НАСА утре, 10 април, премиерно ќе го претстави документарецот „Apollo 13: Home Safe“, во знак на одбележување на 50-годишнината од мисијата Аполо 13.

Оваа мисија стана позната како „успешниот неуспех“ – екипажот безбедно се врати назад и покрај катастрофалната експлозија на леталото.

Погледнете го трејлерот пред утрешната премиера.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here