6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

0
114


Почетокот на новата деценија ќе биде светол благодарение на дизајнерите. На модните писти има неверојатен број спектакуларни комбинации на бои, а во текот на 2020 година ќе доминираат модните експерименти, не само со стиловите, туку и со нијансите. Погледнете кои бои ќе бидат во тренд барем во следните шест месеци.

1. Шафран

Богатата нијанса на жолт шафран во текот на зимата ќе помогне во борбата против недостатокот на витамин Д, па џемпер, капут или шал ќе ви бидат доволни.


2. Корална нијанса

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Пастелните нијанси се сè уште во тренд, а оваа година дајте ѝ предност на нежната корална боја. Дизајнерите советуваат да замените барем една парче облека во беж боја со бојата на зајдисонцето.

3. Смарагдна нијанса

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Оваа нијанса се одликува со посебна благородност и со интелигенција. За да изгледате повоздржано, додајте парчиња накит во кафена или темносина боја. А, кога ќе ја комбинирате смарагдната нијанса со корална нијанса, добивате опуштена и разиграна комбинација.

4. Индиго сина

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Оваа нијанса ќе биде најпопуларна во 2020 година. Носете ја оваа боја и не плашете се од погледите.

5. Светлосина боја

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Оваа година, облечете се во нијансата на ведро небо од глава до пети и подгответе се за многу комплименти.

6. Црвена боја

6 бои што ќе бидат во тренд во 2020 година

Црвената боја ја зголемува самодовербата. Облечете црвена облека за средби со пријателите и за работни состаноци.

Погледнете ги и овие 10 идеи за маникир што ќе бидат во тренд во текот на 2020 година.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here