5-те најдобри пози што ќе ви донесат многу лајкови и следбеници на Инстаграм

0
44


Позирањето е посебен предизвик, особено ако поминувате сè повеќе и повеќе време дома, а сакате да ја промените позадината и да направите колку што е можно поинтересни фотографии. Во продолжение погледнете како да позирате на фотографиите што ги објавувате на Инстаграм.

1. Фотографирајте се во движење

Ова е верзија на познатата поза „follow me to“ (следи ме) која можете да ја приспособите на домашните услови.

Иако не сте на некоја егзотична дестинација, туку во сопствената трпезарија, секогаш размислете за можноста да не се потпирате на масата, туку да се фотографирате одназад што изгледа како да сте во движење.

2. Фотографирајте се одозгора

Птичјата перспектива е нешто што можат да го изведат и аматерските фотографи. Креирајте контрастна позадина, како што е оваа бела кожена фотелја, додајте детаљ во светла боја и сцената е подготвена.

3. Фотографирајте се како модел

Не двоумете се да пробате необични пози и агли. Огледалото во просторијата може да биде вашата модна писта.

Како моделите смислуваат пози? Пуштете музика, танцувајте пред огледалото и откријте во кое движење изгледате најдобро.

4. Нагласете ги вашите најсилни атрибути

Елегантно стапало или нежна линија на вратот, витки прсти или долги трепки – сето тоа се детали што можат да бидат главната тема на добрата фотографија.

Добро е да имате некој што ќе ви помогне, но ваква фотографија со интересна позадина можете да направите и сами.

5. Бидете модна блогерка или експерт за ентериер

Со помош на позата нагласете го она со коешто сакате да привлечете внимание на сликата. Ако станува збор за нови чевли, сликајте се како модна блогерка. Тогаш чевлите се во преден план, а вие сте на фотографијата како „помошен работник“.

Ако имате малку поинаква естетика за секоја слика, вашиот профил на Инстаграм ќе има сè повеќе следбеници.

Погледнете кои 20 клучни зборови ќе ви донесат повеќе лајкови на сликите од ентериерот.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here