4 хороскопски знаци што мислат дека Денот на вљубените е преценет

0
121


Ако Денот на вљубените не ви претставува нешто посебно, можете да ги обвините ѕвездите за тоа. Според астролозите, овие хороскопските знаци се против Денот на вљубените, не затоа што станува збор за спротивставување на романтиката, туку затоа што славењето во јавност не е автентично за нив.

Во продолжение ќе откриете кои се хороскопските значи што најмалку сакаат да создаваат врева и на Денот на вљубените да се појават вооружени со букет и со кутија чоколатца.


1. Јарец

За припадниците на овој хороскопски знак, кога станува збор за љубовта, важи правилото колку поедноставно, толку подобро. Јарците по природа се романтични личности и многу вложуваат во својата врска, па ќе бидат многу позадоволни со некоја слатка картичка со љубовна порака, отколку со претерано испланирана вечера. Овие личности може да се расположат со нешто што е клучно и автентично за врската, па затоа прескокнете ја резервацијата и испланирајте нешто позначајно и приватно.

2. Водолија

Денот на вљубените е спротивност на сè она за што копнеат Водолиите кога станува збор за романсата. Припадниците на овој хороскопски знак не сакаат бонбони и мечиња, туку сакаат интелектуална сигурност дека тие се единствената личност на својот партнер. Подарувањето книга на тема за која овие личности споменале дека ги интересира, ќе биде многу подобра опција отколку подарувањето букет, па научете го љубовниот јазик на партнерот ако сакате да го импресионирате.

3. Овен

Овните знаат дека се број еден и не им е потребна парада за да го почувствуваат тоа. Тие повеќе би сакале да се забавуваат во некој бар отколку цела вечер да гледаат во очите на партнерот. Па, ако сте Овен, известете го вашиот партнер пред време дека нешто поскромно е идеално за вас. Ако вие сте во нова врска со Овен, не притискајте го партнерот да искажува љубов во јавност. Тоа нема да го промени нивното мислење за Денот на вљубените и само ќе создаде тензија.

4. Стрелец

Стрелците се многу отворени за своите чувства, па Денот на вљубените не им е нешто посебно. Овие личности ги изразуваат своите чувства цело време, но не сакаат романтики, па затоа не трошете ги парите на љубовни картички или скапи рози. Од Стрелците не очекувајте романтично изненадување на Денот на вљубените затоа што поверојатно е дека тоа ќе се случи во некој обичен вторник.

Прочитајте кои 8 работи (не) треба да ги правите за време на ретроградниот Меркур и на Денот на вљубените.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here