Четири најчести причини за раскинување на врските во денешно време


Ако мислите дека неверството и љубомората се најчестите причини за крајот на една врска, се лажете. Паровите многу почесто раскинуваат поради следниве четири причини, пишува Cosmopolitan.

ПОИНАКОВ ПОГЛЕД НА ЖИВОТОТ
Различните ставови и погледи на животот, работата и политиката се сериозни проблеми кога станува збор за љубовните врски. Овие парови едноставно немаат иднина бидејќи постојно се во конфликт околу сето тоа.

ЛОША КОМУНИКАЦИЈА
Ако партнерот не ви е утеха или поддршка во важните животни ситуации тогаш имате голем проблем. Добрата комуникација е клучна за здрава врска, а тоа најдобро се гледа кога ќе се појават животните предизвици, односно реакцијата на лошите животни ситуации како смртен случај во семејството, губење на работа и слично.

ПРЕГОЛЕМА РАЗЛИКА ВО ГОДИНИТЕ
Годините не се клучни за успехот на врската, но ако е голема разликата во години толку повеќе животните вредности се разликуваат, а тоа е веќе проблем.

НЕДОВЕРБА
Исто како и добрата комуникација, довербата во партнерот е една од главните работи за успешна врска, ако сте биле изневерени во претходните врски немојте да дозволите тоа автоматски да се одрази и на новата врска.

Source link

Recent Articles

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Оваа сезона на Скорпиите ќе биде најдобра за следниве 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак,...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox