Превртен камион со пиво блокираше автопат седум часа


Камион што превезувал пиво во лименки се преврти на најпрометниот автопат во Австралија, поради што сообраќајот беше во прекин цели седум часа, соопшти полицијата.

Несреќата се случила вчера, на околу 300 километри северно од Сиднеј.

Илјадници лименки со лагер пиво „Victoria Bitter“ на пиварницата Carlton & United Breweries го блокираа автопатот седум часа.

Полицијата и екипи на Брзата помош веднаш реагирале и за среќа нема повредени во инцидентот.

Возачот (24) изгубил контрола над возилото и удрил во заштитната ограда, по што камионот се превртил.

Тој не бил под дејство на алкохол или дрога и се претпоставува дека причината зошто изгубил контрола врз возилото е умор.

Source link

Recent Articles

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox