Користите смајлиња додека пишувате? Еве што тоа вели за вас


Секојдневно комуницираме преку Интернет, а еден од најлесните начини на кои можеме виртуелно да покажеме емоција е со смајли. Без разлика дали се класични емотикони или други знаци, еве што користењето смајлиња во пишувањето кажува за вас.

Едно необично истражување покажало дека луѓето кои сакаат да користат смајлиња во допишувањето преку СМС или онлајн-алатки имаат побогат љубовен живот.


Истражувачи од институтот „Кинси“ спровеле анкета со над 5,000 испитаници за користењето на емотикони во пишувањето. Било откриено дека луѓето кои најчесто користат смајлиња во комуникацијата почесто имале храброст да викнат некого на љубовен состанок.

Меѓутоа, смајлињата не се директно поврзани само со првиот состанок, туку и со започнувањето врска. Анкетата покажала дека луѓето кои користеле повеќе смајлиња во допишувањето почесто започнувале љубовни врски.

Покрај поврзаноста на користењето смајлиња со љубовните врски, еве други 10 интересни факти за врските што би требало да ги знаете.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

Recent Articles

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox