Никому не му се симпатични:Три хороскопски знаци астролозите ги опишуваат како најиритантни


Ако може да ѝ се верува на астрологијата, луѓето родени во овие хороскопски знаци се шампиони во нервирање на другите луѓе.

Тие се толку напорни што понекогаш не можат да се поднесат ни себеси.

Шкорпија

Во нивниот свет, другите се секогаш виновни. Тие се водени од мислата дека другите ќе ги разочараат и ќе ги изневерат. Секогаш се внимателни до таа мера што почнуваат да ја вознемируваат околината, а компромисот за нив е непознат поим.

Долго време памтат лоши работи што им ги направила другата личност и се подготвени да возвратат со иста мера.

Јарец

Јарците се самоуверени и се убедени дека се најдобри во сè. Ако ги прашате, нема попаметна и поинформирана личност од нив. Тие не сакаат неодговорни, непрецизни луѓе и личности кои се расфрлуваат. Кога таква личност ќе се најде во нивна близина, на Јарецот му е многу непријатно.

Девица

Девица најпрецизно ги перцепира нередот, нелогичноста и нечистотијата, така што во секој момент наидува на нешто што ѝ смета и ја вознемирува. Девиците обично се добро информирани и често знаат да бидат бесни кога се соочуваат со туѓото незнаење.

 

Source link

Recent Articles

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox