Авантурите на Мистер Поки – најсреќното еже на светот


Ежето Мистер Поки е убедливо најпрошетаното и најсреќното еже на светот. Сигурно има прошетано на повеќе места низ светот од повеќето луѓе кои ги познавате. Негови сопатници се маче и куче кои исто така уживаат во авантурите на Мистер Поки.

Нивните сопственици ги документираат овие авантури и ги споделуваат на Instagram каде Мистер Поки и другарчињата имаат 1,5 милиони следбеници.

Source link

Recent Articles

Голем дел од мажите копнеат за секс на ова необично место

Изгледа дека креветот не им е доволен на мажите кога станува збор за водење љубов. Барем тоа го покажало едно ново истражување кое...

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox