Интер ќе заработи рекордни 6,5 милиони за Дербито на Италија


Дербито број 236 ќе биде посебно поради бројките кои ќе срушат рекорди во Серија А. По 110 години од првиот натпревар помеѓу Интер и Јувентус, овој ќе му донесе најмногу профит на домаќинот.

Терминот в недела од 20.45 часот потцртајте си го, тој е резервиран за најголемото италијанско дерби помеѓу вечните и лути ривали Интер и Јувентус.

Ова ќе биде 236-то вакво дерби, а стадионот „Џузепе Меаца“ ќе биде преполн. Досега до карта дошле 75 илјади гледачи не само од цела Италија, туку и од целиот свет. Билетите се продаваат на периоди, а последните 5 илјади се продаваат денес и ако остане по некоја карта можеби и утре. Интер како домаќин ќе инкасира рекордни 6,5 милиони евра, што е рекорд за натпревар игран на територијата на Италија без разлика дали е во рамките на Серија А или Лигата на шампиони.

http://kajgana.com/

Дека интересот е невиден покажува и фактот што на трибините ќе бидат луѓе од преку 100 различни националности кои дошле до карта преку локалните фан клубови. Од повеќе од 500 регистрирани официјални фан клубови, 20 отсто се од странство. Меѓу нив, на дербито ќе присуствуваат и навивачи од Inter Club Armata Macedonia.

http://kajgana.com/

На малите екрани овој спектакл ќе биде пренесуван во 200 земји ширум светот од страна на 40 канали. На територијата на Македонија пренос ќе врши ArenaSport.

http://kajgana.com/

Source link

Recent Articles

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Оваа сезона на Скорпиите ќе биде најдобра за следниве 3 хороскопски знаци

Секоја хороскопска сезона со себе носи нешто уникатно. Сезоната на Скорпии ќе биде најдобра за сите кои се родени во хороскопските знаци Рак,...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox