ВИДЕО: Стомак до заби, а напорно вежба – кај неа нема изговори, плус-сајз манекенката ги засрами сите


Откако објави дека е бремена, Ешли Грехем  на своите друштвени мрежи сподели низа фотографии покажувајќи го својот труднички стомак.

Освен што вежба пренатална јога и така ја одржува формата, не ја запоставила ни теретанта. Ешли не дозволува бременоста да ја стопира нејзината фитнес рутина на која навикнала при професијата како модел.

Ешли го вежба горниот дел на телото со влечење коноп и целосно е усмерена кон вежбањето.Видеото на кое вежба го објавила на Инстаграм, а во опис напишала „Тоа е стил на живот“.

 

Source link

Recent Articles

Сè што е погрешно со „Dark Phoenix“

„Dark Phoenix“ е финалниот филм од X-Men серијалот и продолжение на „X-Man: Apocalypse“. Cinema Sins во најновото видео од серијалот „Сè што е...

Џенифер Анистон покажа како изгледа без фотошоп и доби 5 милиони лајкови

Холивудската ѕвезда Џенифер Анистон се реши да им покаже на фановите како изгледа на едно снимање пред да настанат совршените , фотошопирани фотографии...

Ако туѓите дела и зборови ве повредуваат – самите сте си криви!

Ако одлучиме другите луѓе да не можат да ни го расипат расположението или да ни ги повредат емоциите, тогаш така и ќе биде!...

Маж се самозапали пред УНХЦР во Женева

Женева, 23 октомври 2019 (МИА) – Пред Канцеларијата за бегалци на Обединетите Нации во Женева денеска во знак на протест се самозапали еден маж. Според...

Никола Којо: Не мислам да ја поминам староста овде, ниту моите деца да ги проголта црнава дупка

Никола Којо, познат српски актер, ја шокираше јавноста кога рече дека има намера наскоро да ја напушти Србија. Тој го изјавил ова за порталот...

Related Stories

Leave A Reply

Please enter your comment!
Please enter your name here

Stay on op - Ge the daily news in your inbox