20 фотографии што ја одбележаа неделата

0
99


Во текот на изминатата недела светските фотографи успеаја да ги документираат најважните настани во различни делови од светот. Guardian објави нова галерија од фотографии кои ги одбележаа изминатите седум дена.

Пожари во Нов Јужен Велс, протести во Чиле и Ирак, насилни протести во Хонгконг, поплави во Венеција се дел од моментите кои фотографите успеаја да ги доловат.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here