15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

0
88


На Земјата постојат птици во многу различни бои, од оние што изгледаат како ситни памучни топчиња до оние што имаат пердуви во сите бои на виножитото. Природата правела експерименти со нивниот изглед, па погледнете ги овие фотографии што ќе го задоволат вашиот глад за убавина.

1. Јагода што не можете да ја вкусите

2. Птица џуџе

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина


3. Оваа сина боја не изгледа природно

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

4. Ова момче изгледа навистина сериозно

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

5. „Ова се само пердуви, а не вишок килограми.“

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

6. Кога сте малку чудни, но сепак згодни

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

7. Повеќе бои, повеќе убавина

8. Погледнете ја оваа круна!

15 уникатни птици што ќе ве зашеметат со својата убавина

За повеќе фотографии продолжете на следната страница…Рецепт за сос холандез⁠
⁠
Потребни состојки:⁠
⁠
- 1 жолчка од јајце⁠
- 1 лажичка вода⁠
- 1 лажичка сок од лимон⁠
- 110 г путер⁠
- прстофат сол⁠
- прстофат мелена лута пиперка (по избор)⁠
⁠
Начин на подготовка:⁠
⁠
1. Измешајте ги жолчката, водата, сокот од лимон и солта во еден сад кој е доволно голем да ги собере маталките на миксерот или рачниот блендер.⁠
⁠
2. Растопете го путерот на висока топлина, мешајќи постојано додека не се запени.⁠
⁠
3. Миксирајте ја смесата со жолчката и полека додавајте го растопениот путер.⁠
⁠
4. 30 секунди подоцна ќе добиете кремаст сос.⁠
⁠
Дополнителна информација:⁠
⁠
Пред да започнете, оставете ја жолчката од јајцето на собна температура најмалку 15 минути за да се загрее доволно.⁠
⁠
#фотонаденот #инстафото #инстамомент #рецепт #рецепти #рецептнаденот #инстарецепт⁠ #инстаграмџии #инстаграмџики #вкусно #ig_macedonia #инстаграмџииmacedonia #instagraphytk #инстаграм #сос #холандез


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here