10 фризури што им даваат посебен печат на модните трендови

0
122


Тоа што ги прави овие фризури толку гламурозни и елегантни се различните впечатливи детали, а вие можете да ги направите сами. Погледнете ги овие предлози што ќе ве инспирираат да направите модерна фризура.

1. Залижана коса настрана

2. Подигната и неуредна коса

3. Коњско опавче со ланчиња

4. Дискретни цвеќиња

5. Исплеткани златни нишки

6. Високо коњско опавче

7. Венче од бисери

8. Ниска пунџа со мониста

9. Еден впечатлив детаљ

10. Неуредна пунџа со шноли

Погледнете како да направите банана-пунџа – најубавата и најлесната фризура кога немате време да ја стилизирате косата.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here