10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

0
137


Постојат некои нешта кои никогаш не треба да се подаруваат за време на празниците. За жал, понекогаш ги наоѓаме под елката.

Доколку овие денови планирате да им купите подароци на вашите блиски или пријателите, предлагаме да го погледнете нашиот список од „најлоши“ новогодишни подароци кои треба да се обидете да ги избегнете.


1. Кујнски прибор

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Сите типови кујнски помагала, како што се лажици за одмерување на состојките, црпалки или сукала, веројатно нема да го задоволат ентузијазмот на примателот. Ако не сакате лицето кому му го давате подарокот да сфати дека неговото место е во кујната, подобро е да не купувате ваков тип подароци.

2. Долна облека

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Чорапи, пижами, ноќници… Веројатно секој некогаш добил таков подарок. Сепак тоа се работи кои самите си ги избираме.

3. Козметика и парфеми

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Кремот против брчки, гелот против целулит, серумот за подобрување на изгледот, дезодорансот или шампонот против првут се многу лоши идеи за подароци, особено ако се наменети за жена. Исто така, купувањето парфем не е добра идеја ако не сте сигурни каков мирис ѝ се допаѓа на личноста. Во повеќето случаи, парфемите завршуваат како освежувачи во плакарот или како подарок за некој друг. Евтината козметика е уште полоша опција. Понекогаш на промоција купуваме божиќни сетови од супермаркетот и тоа во последен момент. Таквиот подарок е едноставно тактичен.

4. Прекривки

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Постелнината, ќебињата, чаршафите или крпите се многу практични подароци и секогаш се корисни работи за во домот. Сепак, тоа се подароци за „домот“, но не и за „домаќинката“.

5. Куќни апарати

10 најлоши подароци за Нова година и Божиќ

Секоја пристојна домаќинка има многу апарати за домаќинството или планира да ги купи, но не секоја жена сака да ги добие како подарок за Божиќ. Ако изберете да купите домашни уреди за божиќен подарок, треба да бидете сигурни дека тоа го сака и примачот на подарокот.

Продолжете да читате на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here