Џенифер Лопез со емотивна порака: „Ти благодарам што ме сакаш“ (ВИДЕО)

0
114


Џенифер Лопез е инспирација на многумина ширум светот, а актерката и пејачката истакнува дека една личност и е голем пример. Станува збор за нејзината мајка Гвадалупе, која наполни 74 години. Џеј Ло на својата мајка и посака се најдобро и и посвети емотивен статус и видео…

https://press24.mk/

 

– Луѓето ме прашуваат од каде ја црпам енергијата, мојата сила, моите танцувачки движења… па, сега знаете… Гвадалупе… мојата мајка… колку што се сеќавам, можам да ја видам како танцува, како се смее и како ја осветлува секоја просторија во која се наоѓа. Таа е дефиниција за младоликост и безвременост во секој период… ја сакаше музиката и филмовите, историјата и мјузиклите и веруваше во вистинска љубов… и сето тоа го стави во мене… а јас сум се подобра поради тоа. Ме направи тоа што сум денес… ти полниш 74 години. Мама, убава како и секогаш, жива како секогаш, жена која танцува како тинејџер…. ти благодарам што ме сакаш на свој начин, поради се, поради тоа што си ти, немам доволно зборови, те сакам засекогаш. Среќен роденден, ти си сила на природата, напиша Џеј Ло.

 

 

 

View this post on Instagram

People ask me where I get my energy from, my drive, my dance moves lol…well now you know…Guadalupe… my mommy… for as long back as I can remember, I can see her dancing, laughing and lighting up every room she was in. she is the definition of youthful and timeless at every age… she loved music and movies and history and musicals and believed in true love… and she put all of that into me… and I am all the better for it. You made me who I am today… you’re 74 today Mommy, Beautiful as ever, alive as ever and still dancing like a teenager…thank you for loving me the way you do, for everything, for being you, there aren’t enough words, I love you forever Happy Birthday you force of nature… #thelupinator

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on Dec 12, 2019 at 12:34pm PST

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here