Џез фестивалот во Хавана низ фотографии

0
115


Музичари од Њу Орлеанс и од Куба заедно учествуваа на годинешниот џез фестивал во Хавана, пркосејќи им на напорите на Доналд Трамп да ги влоши односите меѓу САД и Куба, пренесува Guardian.

Станува збор за триесет и петтиот Џез фестивал во Хавана, карактеристичен со примесите н традиционална кубанска конга и разнобојна парада во центарот на градот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here