• Дома
More

  Ќерката на Трамп е во Белград за да се омажи

  Најмладата ќерка на првиот човек на Америка дојдена е во Белград за да му се заколне на вечна љубов на својот дечко Мајкл Булос. Таа сакала се тоа да биде тајно, но не очекувала дека медиумите ќе дознаат дека таа престојува во главниот град на Србија.

  Парот сакале да престојуваат во Белград без „очите“ на медиумите, но тоа за жал не им успеало.
  Тифани и Мајкл патуваат низ југоисточна Европа, па решиле да ја посетат и Србија.

  – Тифани одсекогаш беше поразлична од другите. Секогаш ја привлекуваа несекојдневни работи и необични авантури. Таа и нејзиното момче се во врска речиси две години, и дошле до идејата тајно да се венчаат додека се на ова патување и тоа во земја каде што никој не ги познава. Беа уверени дека Србија е вистинскиот избор. Тифани воопшто не очекуваше дека некој ќе ги познае. Сакаше на Мајкл да му се заколне на вечна љубов и затоа со нив на пат тргнаа само неколку од нивните најблиски луѓе – кажува соговорникот за српски Курир.

  Повеќе на линкот: Скопје 24

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox