ЈСП: Во понеделник јавниот сообраќај по неделен возен ред

0
120


Скопје, 6 декември 2019 (МИА) – Во понеделник, 9 декември кој е неработен ден поради државниот празник 8 Декември – Св. Климент Охридски“ јавниот превоз ќе сообраќа по неделен возен ред.

Како што информираат од Јавното сообраќајно претпријатие, жичарницата на Водно ќе работи со вообичаено работно време за овој период од годината, односно од 10 до 17 часот.

Дежурни ќе бидат три билетарници:

кај Транспортен центар 7:00 – 19:30 часот

кај Зелено пазарче 7:00 – 19.30 часот

во Ѓорче Петров 7:00 -13:00 часот.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here