Јокиќ проба забивање а ла Винс Картер, па сите му се смееја

0
165


Никола Јокиќ важи за еден од најдобрите кошаркари на светот во моментов, особено според интелигенцијата која ја покажува на паркетот. Но, играчот сам не крие дека за забивања не го бива, а тоа уште еднаш го покажа на дело.

За време на тренинг сесија во Денвер проба да забие во стилот на Винс Картер, но обидот не беше ни близу до кошот па соиграчите прснаа во смеа.

Чудно е како играч висок 213 сантиметри не може да забие, но тоа е Никола Јокиќ.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here