Ја завршила спортската кариера поради преголемите гради – денес се занимава со нешто поразлично

0
14


Веројатно кога ќе го слушнете името Линдзи Пелас нема да ви значи ништо, но оваа девојка за помалку од 30 години изградила неверојатна кариера во повеќе области.

Особено е интересно тоа што морала да ја заврши УФЦ кариерата поради преголемите гради.

Да, добро прочитавте. Токму тоа била причината поради која што одлучила да ѝ каже ”збогум” на спортската кариера, а потоа станала Плејбој зајачица.

Таа одненадеш донела одлука, кратко велејќи:

„Одлучив да го напуштам УФЦ“ – кога тоа го изустила, следело и прашањето ”зошто?”.

Причината биле нејзините огромни гради.

„Не можам повеќе. Ми ја отежнуваат работата. Не е лесно“ – била целосно искрена таа.

Американските медиуми пренесуваат дека градите ѝ биле тешки 10 килограми, а поради тоа имала проблем со грбот.

Ги напуштила спортските води и се посветила на социјалните мрежи на кои што има милиони следбеници.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here