Јапонски фотограф ги оживува малите верзии на познатите суперхерои

0
182


Овој фотограф прави неверојатни дела, специјално дизајнирани за оние кои не можат да дочекаат да излезат новите авантури на нивните омилени суперхерои. Артистот познат на Инстаграм како hot.kenobi има талент за создавање уникатни сцени што ги раскажуваат алтернативните приказни на добро познатите суперхерои со помош на мали играчки. Тој прави најразлични комбинации од универзумите на суперхероите и создава навистина интересни резултати. Во неговата работа, ништо не е премногу нереално, па затоа можеме да видиме како хероите на Марвел се сретнуваат дури и со Покемони! Погледнете…

https://www.kafepauza.mk/


https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

https://www.kafepauza.mk/

Продолжува на следната страница…

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here