• Дома
 • Вести
 • Спорт
More

  Јанев до пред неколку месеци беше незаменлив во Беласица, а пред него сега е најважната животна битка

  Томе Јанев е добро познато име во македонскиот фудбал. Есенскиот дел од сезоната во ПМФЛ беше незаменлив во одбраната на Беласица.

  Последниот меч за струмичани го одигра на 25. ноември во Чаир против Шкупи, а потоа го снема, поточно во пролетниот дел од сезоната.

  За жал причините не се нималку пријати. имено соопштено е дека Јанев боледува од ALS – болест на моторниот неврон.

  За да се подобри неговата состојба потребно е да оди на третмани во болницата “Sential” во САД, но сумата од 44.500 долари е преголема за него и неговото семејство.

  Да му помогнеме на Томе. Да ја покажеме хуманоста на дело! Телефоните во рака: 143-454 (Телеком)

  Трансакциска сметка: 210501707118375

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox