Јакна со крзно – класичен модел што не се симнува од тронот ниту оваа зима

0
138


Кога станува збор за модните класици, еден вид јакна никогаш не излегува од мода, а тоа е популарната јакна со крзно позната како пилотска јакна. Јакните со превртена или вештачка кожа полни со волна што изгледа како крзно се идеален избор за ладните зимски денови.

Оваа сезона, покрај класичните модели на јакни, можете да изберете и јакни инспирирани од модата во 70-тите и во 80-тите години.


Јакна со крзно – класичен модел што не се симнува од тронот ниту оваа зима

Кога станува збор за моделите, изборот е голем, така што можете да изберете класичен модел, кратка јакна, пилотска јакна, како и капут со крзно. Оваа сезона во мода ќе биде крзното во бела боја или во некои други светли бои.

https://www.kafepauza.mk/

Овие јакни лесно се вклопуваат во секоја комбинација, од едноставен денски до атрактивен вечерен аутфит.

Погледнете ги овие 5 предлози како да го комбинирате коженото здолниште.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here