Што ќе се случи во телото ако секој ден јадете ореви?

0
178


Научниците имаат докажано дека редовната употреба на семиња и јаткасти плодови е неверојатно корисна за здравјето и изгледот. Овој пат, во новото видео на Bright Side главна тема се оревите и позитивната промена во вашето секојдневие, се разбира доколку секојдневно јадете по една рака ореви.

Дали сте знаеле дека антиоксидансите што се наоѓаат во оревите ги неутрализираат слободните радикали? Тоа помага кожата да ја задржи еластичноста со што ќе имате прекрасен тен. И тоа е само една од многубројните придобивки што ќе ги добиете ако јадете ореви секој ден.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here