Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

0
135


Шелфи (shelfie) e новиот тренд во уредувањето на домот што го преплави Инстаграм, а сè што ви треба за да го уредите просторот на ваков начин е полица со неколку интересни детали која се вклопува во вашиот ентериер.

Терминот „shelfie“ е комбинација од англискиот збор „shelf“ што значи полица и од популарниот збор „selfie“ (селфи). Овој нов тренд на уредувањето на ентериериот функционира така што ќе си поиграте со деталите како што се книгите, рамките со слики, украсните ламби или малите саксии и ќе ги наредите на полицата така што ќе му го дадете на вашиот дом сосема нова димензија.


Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Станува збор за едноставен и достапен начин да го освежите ентериерот и да ги промените атмосферата и енергијата во вашиот простор за живеење.

Во зависност од тоа колку сте инспирирани, можете да се одлучите за монохроматски изглед на деталите или за трендовски детали во живописни бои. Бидејќи сега е сезоната на празници, вашата полица можете целосно да ја декорирате во новогодишен дух и да ја вклопите со изгледот на вашата елка и со другите празнични украси.

Шелфи е новиот тренд во уредувањето на ентериерот

Бидејќи #shelfie фотографиите го преплавија Инстаграм, погледнете неколку што ќе ве инспирираат да го уредите домот на ваков начин.

Погледнете како да ги употребите книгите како совршен детаљ за уредување на домот.

САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here