Цеца со кралско мени од 75 евра по лица: Патка со сос од боровница е само дел од јадењето кое ќе се служи на свадбата

0
149


Свадбата на векот сите ја очекуваат, а ќе се случи утре кога во брак ќе стапат Вељко Ражнатовиќ и Богдана Родиќ.

Според српските медиуми свадбата ќе наликува на кралска венчавка, бидејќи сепак Цеца еднаш го жени синот единец.

Доказ дека пејачката не штеди за свадбата на синот е и менито кое со кое ќе бидат почестени утре сите 500-тина гости.

Имено Цеца посакала на свадбата да биде служено „кралско мени“ кое чини 75 евра по лице и ги вклучува најлуксузните јадења и пијалаци, па така според оваа математика таа ќе искешира само 36 илјади евра во ресторанот, без претходните трошоци кои ќе ги има семејството.

https://press24.mk/

Вељко, Богдана, Анастасија и Цеца по еднаш ќе се пресоблечат во текот на денот и ќе носат различни гардероби преку ден и за време на ноќта.

Менито кое го барала Цеца да го има на венчавката на синот се содржи од предјадење, главно јадење, супа и десет, како и пијалак.

Па така на менито кое е именувано како „кралско“ ќе има бифтек, кралска шеф салата, лосос со кокосово млеко, патка прелиена со сос од боровница, ќе се пијат најскапи алкохоли и виски, а за време на свадбената торта ќе се служи и моет.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here