Цеца има своја идеја за свадбата на синот -младенците ја слушаат се што ќе каже

0
177


Богдана Родиќ и Вељко Ражнатовиќ ќе се венчаат на 24 ноември а истиот ден ќе се одржи и свадбата во еден белградски луксузен ресторан.

Како што пренесува српски „Блиц“ мајката на Вељко, Цеца смислила детаљ кој веднаш им се допаднал на младенците.

-Цеца им предложила да изнајмат луксузен автомобил „Ролс ројс“ и тоа да биде невестинскиот автомобил. Со него Вељко би отишол по невестата, а потоа заедно би оделе на венчавка во црква, а потоа и во ресторанот каде ќе се одржи венчавката. Кога Цеца им го соопштила ова младенците биле воодушевени така што брзо се договориле. Цеца им препуштила на синот и снаата да го одберат моделот од овој луксузен автомобил кој ќе биде олд тајмер, вели изворот за „Блиц“.

Инаку свадбата на синот на Цеца се очекува да биде една од најгламурозните во изминатиов период, а на неа ќе присуствуваат околу 500 гости.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here