• Дома
 • Спорт
More

  Цело раководство на Барса на состанок на Камп Ноу, се крои финалната понуда за Нејмар

  Од Шпанија пристигнува вест дека првите луѓе на Барселона од утрово почнале да се собираат на Камп Ноу за да се стокми финална понуда за ангажман на Нејмар.

  Барселона не се откажува од намерата да го ангажира Нејмар. РАЦ1 пренесува за состанок на кој ќе биде целото раководство на клубот.

  Претседателот Бартомеу, потпретседателот Томбас, директорите Бордас и Грау, техничките секретари Абидал и Планес како и човекот од доверба Андре Кури ќе имаат средба на Камп Ноу на која ќе се анализира ситуацијата на Бразилецот и ќе се стокми финална понуда.

  РАЦ1 не открива детали за предлогот, но вели дека Барселона на ПСЖ во скоро време ќе му испрати формална понуда во пишана форма.

  Сега кога Филипе Кутињо не може да биде ставен на маса, се верува дека „каталонците“ можат да го ангажиаат Нејмар само на позајмица.

  Дали ПСЖ е подготвен под вакви услови да се раздели со напаѓачот останува да видиме.

  Recent Articles

  Судскиот совет го разреши Јово Вангеловски

  Судскиот совет на денешната седница го разреши претседателот на Врховниот суд Јово Вангеловски од функцијата. Одлуката за разрешување од позицијата во највисокиот суд и судија...

  Ова се новите цени на горивата

  Регулаторна ги објави новите цени на горивата – цената на 95-октанскиот бензин се намалува за половина денар, додека цената на дизелот се зголемува за...

  Заев: Легитимно е да се бара, но сега има поважни работи од избори

  Премерот Зоран Заев очекува на вечерашната лидерска средба со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски да биде покажана одговорност и да се направи обид за...

  Обвинителството бара 12 години затвор за поранешниот албански прв полицаец

  Обвинителството за тешки кривични дела побара 12 години затвор за поранешниот министер за внатрешни работи Саимир Тахири. Поради согласнот на судот за скратена судска постапка...

  Ce*c исповед на студентка од Белград

  “Се доселив во таа зграда на 19 години, кога започнав да студирам. Не помина многу, запознав неколку комшии и нешто се случи во тоалетот,...

  Related Stories

  Stay on op - Ge the daily news in your inbox