Хрватска ја победи Норвешка во последен момент

0
108


Хрватска ја победи Норвешка (29:28) и се пласираше во финалето на Европското првенство во ракомет.

Ракометарите ја победија Норвешка по две продолженија во полуфиналето во Стокхолм.

https://kajgana.com/

Жељко Муса беше стрелецот на голот кој го постигна пет секунди пред крајот на натпреварот.

Хрватска ќе игра во финалето во недела во 16:30 часот против Шпанија или Словенија.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here