Хари и Меган – последен „работен ден“ во кралското семејство

0
84


Војводата и војвотката од Сасекс за последен пат се појавија во јавност како „работни“ членови на британското кралско семејство.

Принцот Хари и Меган и се придружија на кралицата и останатите високи членови на семејството на црковната служба по повод Денот на Комонвелтот во Вестминстерската палата.

Парот имаше низа јавни појавувања во Обединетото Кралство пред да отстапат од должноста.

Од 31 март ќе престанат да ги користат кралските титули и да добиваат јавни пари.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here