Фудбалерите пристигнаа во Варшава | Кајгана

0
164


Македонската фудбалска репрезентација попладнево слета на варшавскиот аеродром по повод неделната пресметка со Полска.

Нашите фудбалери беа пречекани од полски навивачи кои им бараа автограми и сакаа да се сликаат со нив.

http://kajgana.com/

Македонија за првпат ќе игра фудбал на полско тло иако ова ќе биде петти натпревар помеѓу двете репрезентации. Првите три натпревари ги игравме како пријателски и тоа на неутрален терен во Хрватска, Германија и Турција, а последната беше во јуни во Скопје.

http://kajgana.com/

За некои од играчите ова е второ гостување во Полска бидејќи беа дел од У21 репрезентацијата која во 2017 година учествуваше на Европското првенство во Полска.

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

Фото: ФФМ

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here