Фудбалерите на Шкендија делеа пакетчиња на дечиња со посебни потреби

0
118


На тринаесет дена до Нова Година младите тетовчанчиња беа пријатно изненадени од тројца играчи на актуелниот македонски шампион.

Шеста година со ред тетовскиот фудбалски клуб ја негува оваа убава традиција. Прво го посетија Дневниот центар за деца со посебни потреби, а потоа и училиштето „Лирија“, двата во Тетово.

http://kajgana.com/

Децата добија новогодишни пакетчиња од фудбалерите Агим Ибраими, Зија Мерџани и Арбин Зејнулаи кои беа во улога на Дедо Мраз, иако не носеа костуми.

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

http://kajgana.com/

Фото: КФ Шкендија Тетово

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here