ФОТО: Љубовниот живот и е парампарче – Вереникот ја остави „Истанбулската невеста” па пак се смирија

0
184


Според турските медиуми, ѕвездата од серијата „Истанбулската невеста“, Асли Енвер конечно се свршила со музичарот Мурат Боз.

 Асли и Мурат се запознале и се заљубиле на снимањето на филмот „Мојот брат“ во 2016 година, една година откако актерката се разведе од манекенот Биркан Сокулу. 

Мурат ја остави под изговор дека не е подготвен за брак, го смени телефонскиот број замина за Мајами каде живее неговата поранешна сопруга. По неговото заминување, актерката се иселила од заедничкиот стан во Истанбул, обидувајќи се да ги залечи раните со работа.

Сепак во јануари се смириле. 

– Сè што е во љубовта е за љубовта. Убаво е да се сака и да се биде сакан. Само љубовта е збор кој грее. За да ја заштитиме нашата врска, решивме да не зборуваме за тоа. Но, можам да кажам дека: ако не се сакавме многу, немаше да бидеме заедно, реко лтој во една прилика.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here