ФОТО: Ѕвездата од „Флешденс“ денес има 56. години – каде и да се појави луѓето ги остава без здив

0
112


Младата танчарка која сонуваше да стане балерина, но немаше пари за тоа и која на патот кон исполнување на своите желби го сретна Ниј Харли (Мајкл Нури) стана миленичка на светската филмска публика.

Тоа беше култна улога за Џенифер Бирс која утре ќе наполни 56 години, а која до 2010 година нижеше големи филмски улоги.

Сепак, не успеа да ја надмине улогата во „Флешденс“ која стана инспирација за многумина на патот кон најголемите животни цели.

Џинфер сега ја нема толку често во јавноста, но кога и да се појави сите ги остава без здив со изгледот.

Dženifer danas ovako izgleda

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here