ФОТО: Тинејџерка има најдолга коса на светот – не ја шишала 11. години, го соборила и сопствениот рекорд

0
120


Индијката Ниланши Пател ја има титулата за ттинејџерка со надјолга коса на светот, а оваа година го соборила и сопствениот рекорд кој изнесува 190 сантиметри.

Девојката од Модасе во индиската држава Гујарат добила во 2019 година сертификат од Гинисовата книга на рекорди, а сега го подобрила својот резултат.

Nilanši Patel

Пријателите и школеските колеги ја нарекуваат Златокоса по прицезата со голга коса од бајките на браќата Грим. Ниланши Пател 11 години не била на фризер, а тоа по испуканите краеви на нејзината коса и тоа како е видливо.

Nije se šišala 11 godina

-Кога имав 6 години доживеав многу лошо искуство во локалниот фризерски салон. Оттогаш не сакам да се шишам. Моите родители го почитуваат мојот избор и сега косата ми носи среќа – вели таа.

Roditelji poštuju njen izbor

За да може да се движи и притоа да не се сопнува на сопствената коса таа мора да носи високи потпетици.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here