ФОТО: Таа има 50, а тој е постар од неа 25 години – актерката и нејзиниот сопруг со интересни костими за Ноќ на вештерките

0
167


Актерката Кетрин Зита Џонс која има 50 години и нејзиниот 75-годишен сопруг, актерот Мајкл Даглас празникот Ноќта на вештерките го поминаа на забава во Њујорк во друштво на колешката Бет Мидлер.

Кетрин и Мајкл ги оживеаја ликовите од старите холивудски филмови. Актерката ѝ оддаде почит на Џин Харолоу од филмот „Dinner at Eight” од 1933 година, а актерот на Т.Е. Лоренсо од филмскиот хит од 1962 година „Lowrence of Arabia”.

Забавата во Њујорк барала од гостите да бидат инспирирани од златното време на Холивуд и актерскиот пар ја исполнил таа задача.

Разликата од 25 години е вечна темча кога станува збор за овие двајца актери, но актерката во една прилика изјави: „Јас не се родив да ги задоволувам другите. Ако не ви се допаѓа мојот избор, тогаш не гледајте во него, занимавајте се со својот“.

Bet Midler i Ketrin Zita Džouns

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here