ФОТО: Сопругата на познат грчки кошаркар го родила 6-то дете и тоа само две недели откако се фрлила по Светиот крст

0
101


Легендарниот грчки кошаркар Василис Спанулис и неговата сопруга Олимпија Хопсониду, станале родители по шести пат.

Олимпија Хопсониду, која пред две недели предизвика внимание откако во поодмината бременост се фрли по Светиот крст – стана мајка по шести пат.

Убавите вести ги открил кошаркарот, објавувајќи фотографија на Инстаграм, на која го држи бебето во друштво на пет деца.

„No6“, напишал таткото на три девојчиња и три момчиња.

Source link

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here